KONUTYAPI İnşaat Turizm Ticaret Sanayi Ltd. Şti. inşaaat mühendisi Erdal Uğur Yılmaz ve Yavuz Zafer Yılmaz tarafından 2003 yılında kuruldu.

KONUTYAPI kurulduğu günden günümüze gayrimenkul sektöründe kazandığı tecrübe ile geliştirip uyguladığı yönetim ve çalışma anlayışıyla mutlak müşteri memnuniyeti kazanmayı ilke edinmiştir. Şirketimiz çalışma faaliyetlerinin her alanında ve her döneminde değişim, verimlilik, müşteri odaklılık gibi değerleri “şirket kültürü” olarak benimsemiştir. Başarısının sırrının bu değerleri yönetmekten geçtiğini bilerek hizmetlerine devam etmektedir.

KONUTYAPI inşaat 2004 yılından itibaren müşteri odaklı üretim ve pazarlama anlayışını ön plana çıkarmıştır. Şirketimiz “zamanında ve kaliteli üretim” anlayışı ile başladığı anahtar teslimi inşaat uygulamalarında stratejilerini bu hedef doğrultusunda belirlemiştir.

İnşaat sektörünün yaşam kalitesini artıracak mekanlarını sunan KONUTYAPI inşaat projelerini imzalanan sözleşmelere, yasal düzenlemlere ve müşteri isteklerine uygun şekilde yürütüp belirlenen süre içinde teslim edilmesi esastır.